LAiMER je mladá značka z Južného Tirolska. Patrick Laimer pracuje v drevospracujúcom odvetví odnepamäti a postupne objavoval svoju vášeň pre hodinky a doplnky vyrábané z prírodných materiálov. Jedinečné produkty značky LAiMER sa vyrábajú z rozličných nižšie popísaných druhov dreva.

Javor

Javorové drevo patrí k najcennejším, skutočne tvrdým druhom dreva a vyskytuje sa v celej Eurázii a v Severnej Amerike. Je pružné a ohybné, no zároveň tvrdé. Na dreve jasne vidno letokruhy. Javor má nízky kontrakčný koeficient a preto je na tieto účely ideálny.

Santalové drevo

Santalové drevo obsahuje drsné, stočené a prekrývajúce sa vlákna. Prirodzené prostredie na pestovanie tohto stromu je v Číne a na Filipínach. Obľúbené je však aj v iných oblastiach ako je napríklad Taiwan a Austrália. Hovorí sa, že ťažká sladká vôňa tohto dreva poskytuje ľudskému organizmu pocit tepla a istoty. Nervózni ľudia môžu preto vďaka santalovému drevu upadnúť do hlbokého a upokojujúceho spánku.

Brestovec

Rozkonárené stromy brestovca dorastajú zvyčajne do výšky desať až 25 metrov a najčastejšie sa vyskytujú v Európe, v Amerike a v Severnej Afrike. Toto tmavohnedé alebo červenkasté drevo je tvrdé a pružné a odjakživa sa používalo na výrobu rozličných produktov.

Zebrano

Prirodzeným prostredím pre stromy Zebrano sú tropické dažďové pralesy v strednej Afrike; stromy dorastajú až do výšky 40 metrov a ich kmene sú bežne dlhé 20 metrov bez uzlov. Jadro dreva je sivohnedé s matným leskom a je pokryté tmavohnedými pásmi, ktoré pripomínajú vzor zebry. Drevo stromov Zebrano je tvrdé a odolné voči poveternostným vplyvom, zachováva si však svoju pružnosť.

Dubové drevo

Dubové drevo je mohutné a je povestné svojou dlhovekosťou. Sivožlté až žltohnedé jadro má inú farbu než okolité beľové drevo. Letokruhy dubového dreva sú dobre viditeľné a drevo má vďaka nim rovnomerné žilkovanie.

Olivové drevo

Tradičný strom Stredomoria sa vyskytuje v množstve rozličných farieb a vzorov. Farebné spektrum sa pohybuje od žltej cez zelenú a hnedú až po červenú. Drevo je veľmi dekoratívne predovšetkým vďaka svojmu nepravidelnému tmavo-svetlému žilkovaniu. Jeho štruktúra je nepravidelná a rafinovaná, drevo je však napriek tomu pevné, tvrdé a odolné voči poveternostným vplyvom.

Palisandrové drevo

Drevo z tohto 10 metrov vysokého listnatého stromu pri stínaní vonia presne ako ruže – preto je jeho anglický názov rosewood. Je dosť tvrdé, husté a masívne. Jeho nezvyčajná farba je veľmi osobitá: bledohnedá s prímesou žltej a ružovej.

Ebenové drevo

Eben je husté a tvrdé čierne drevo, ktoré sa pokladá za veľmi trvanlivé. Jadro dreva je väčšinou čierne ako uhoľ s drobnými (ak vôbec) odchýlkami a nemá viditeľné žilkovanie. Občas sa môžu vyskytnúť tmavohnedé alebo sivohnedé pruhy.

Jabloňové drevo

Jablone dorastajú zvyčajne do výšky 10 až 15 metrov a farba ich dreveného jadra prechádza od gaštanovej po hnedú. Tieto ovocné stromy poskytujú veľmi hodnotné dekoratívne drevo, ktoré sa bezpodmienečne zaraďuje medzi tzv. vzácne drevá.

Drevo na vínne sudy

Kedysi sa sudy na prípravu vína vyrábali z rozličných druhov dreva, postupom času však vinári prišli na to, že víno skladované v sudoch získa príslušnú vôňu iba vtedy, keď sú sudy vyrobené z dubového alebo gaštanového dreva. Barikové sudy, ktoré používame na výrobu našich hodiniek, sú vyrobené z dubového dreva a skladuje sa v nich víno Cabernet Sauvignon Riserva DOC, ročník 2015, tzv. „quintessenz“ z vinárskych závodov v Kalterne v Taliansku.

Mangové drevo

Mangové drevo patrí medzi tvrdé drevá, pretože je pevné a husté, má atraktívny vzhľad a je samozrejme trvanlivé, takže sa hneď neopotrebuje a svoju lesklú textúru si udrží dlhé roky.

Teakové drevo

Žilkovanie teakového dreva je rovné, hoci žilky môžu byť občas zvlnené alebo prepletené. Jadro dreva zvykne byť zlatohnedé až stredne hnedé, pričom s vekom tmavne.

Orechové drevo

Žilkovanie orechového dreva je zvyčajne rovné, má miernu textúru a mierny prirodzený lesk. Farba jadra tohto dreva môže prechádzať od bledšej hnedej po tmavú čokoládovú hnedú s tmavšími hnedými pásmi. Niekedy môže mať jeho farba sivý, fialový alebo červenkastý nádych.