Je možné nechať pogravírovať drevené hodinky LAiMER?

Áno, hodinky značky LAiMER je možné gravírovať podľa vlastných predstáv a darovať tak personalizovaný darček s vlastným odkazom. Všetky možnosti gravírovania, ceny, doby dodania hodiniek s gravírovaním aj fotografie gravírovaných hodiniek nájdete na stránke Drevené hodinky s gravírovaním.

Ako sa hodinky značky LAiMER správajú v každodennom živote?

Drevené hodinky značky LAiMER môžete pohodlne nosiť každý deň. Sú ľahké a ich nosenie preto nie je rušivé. Nosia sa veľmi pohodlne.

Sú jednotlivé produkty také isté ako na obrázkoch?

Naše produkty sú vyrobené z prírodného dreva, čiže výsledkom môžu byť odchýlky vo farbe a v žilkovaní. Produkty sa však zároveň stávajú osobitými, pričom každý jeden kus je unikát.

Sú produkty značky LAiMER vodotesné?

Naše produkty NIE sú vodotesné. Dôvodom je, že prírodné drevo ako také sa pôsobením vody poškodí. Sú však odolné voči ošpliechaniu a vďaka impregnácii zvládnu pôsobenie potu, dažďa a iných faktorov. Produkty značky LAiMER by ste si však mali dať dolu pri umývaní rúk, sprchovaní alebo plávaní.

Môže sa vyskytnúť alergická reakcia? Sú produkty LAiMER hypoalergénne?

Chceli by sme zdôrazniť, že naše produkty sú vyrobené výhradne z prírodného dreva, ktoré nie je spracované pomocou toxických chemikálií a nie je ošetrené ani inými ochrannými postupmi. Alergickú reakciu na drevo má minimum ľudí. Počas prvých týždňov nosenia produktu značky LAiMER by ste však mali sledovať, či sa na vašej pokožke neudejú nejaké zmeny. Ak máte nepríjemný pocit na zápästí alebo ak sa objaví akýkoľvek druh svrbenia alebo vyrážok, dajte si produkt dolu a obráťte sa na svojho lekára. Pri nosení produktu sa navyše dostáva do kontaktu s vašou pokožkou kovové zapínanie hodiniek LAiMER. Alergické reakcie preto nemôžeme vylúčiť. Produkty LAiMER sú hypoalergénne, čo vo všeobecnosti znamená, že riziko vzniku alergickej reakcie z týchto produktu je minimálne. Materiál nebol ošetrovaný žiadnymi látkami typu alkohol, nikel alebo farbivo. Hypoalergénny však neznamená, že možnosť vzniku alergickej reakcie je vylúčená. Telo každého človeka je iné, inak funguje a na rôzne produkty inak reaguje. Spoločnosť LAiMER nenesie zodpovednosť za žiadne škody či poranenia spôsobené drevenými produktmi.

Vyžadujú si hodinky značky LAiMER špeciálnu starostlivosť?

Nie, naše hodinky majú trvalú impregnáciu a nevyžadujú si špeciálnu starostlivosť.

Ako sa nastavuje dĺžka remienka hodiniek?

Jednotlivé články remienka našich náramkových hodiniek sú navzájom spojené jedinou kovovou tyčkou, ktorú je možné správnym smerom vysunúť von pomocou kancelárskej sponky. Ak si nie ste istí, ako sa váš náramok nastavuje správnym a bezpečným spôsobom, kontaktujte nás alebo navštívte miestneho odborníka.

Aký strojček je použitý v hodinkách LAiMER?

Naše drevené hodinky sú vybavené mechanickými a quartz strojčekmi od spoločnosti Company Miyota. Strojčeky od tejto firmy sa používajú napr. aj v hodinkách značky Citizen. Na strojčeky poskytujeme zákonnú záruku kvality v trvaní dvoch rokov.

Akým spôsobom sa likvidujú batérie?

Naše hodinky samozrejme obsahujú batériu. Vybité batérie môžete poslať späť do našej predajne, kde sa zlikvidujú. Garantujeme náležitú likvidáciu odpadu. Batérie obsahujú škodlivé látky označené chemickými značkami (Cd pre kadmium, Hg pre ortuť, Pb pre olovo). Batérie nikdy nevyhadzujte s odpadkami z domácnosti.

Ako sa čistia slnečné okuliare značky LAiMER?

Na čistenie slnečných okuliarov je najvhodnejšia jemne navlhčená handrička. Nepoužívajte čistiace ani umývacie prostriedky. Na čistenie šnúrky okuliarov je vhodný stlačený vzduch. Musíte však pri tom dávať pozor. Nedávajte slnečné okuliare pod prúd vody ani do umývačky riadu.

Potrebujú slnečné okuliare LAiMER špeciálnu starostlivosť?

Nie, naše slnečné okuliare impregnujeme pomocou špeciálneho priesvitného laku. Vlastnosti dreva tak ostávajú zachované. Spomínaný lak okrem toho vyhovuje požiadavkám normy DIN EN71/T3, ktorá je v súlade s normou pre detské hračky.